החזון שלנו

חזון ומטרות

החזון של עמותת 'חיבור חדש' והעומדים בראשה מחבר בין מעורבות חברתית, מנהיגות, חינוך, ערכים ורגישות חברתית לכל חלקי החברה הישראלית בלי הבדלי דת, גזע ומין.

לשירות הלאומי-אזרחי יש חלק נכבד וחשוב בהתפתחותם החינוכית של המתנדבים, העומדים לאחר סיום הלימודים בתיכון בפני צומת משמעותי בו הם בוחרים את המסלול להמשך חייהם.

המטרות שלנו

מחויבות חינוכית - הקנית ערכים חינוכיים וחברתיים של דאגה לזולת ורגישות חברתית, וחיבור בין מגזרים שונים בחברה.

רגישות חברתית - מתן תמיכה כלכלית וחינוכית שמטרתה ליצור שוויון הזדמנויות בין המתנדבים השונים לאורך תקופת השירות.

זה בדיוק מה שחיפשתי

דברי היו"ר

מטרת עמותת חיבור חדש  בגדול היא לבנות עתיד טוב יותר למדינת ישראל. את המטרה הזו אפשר יהיה להשיג לדעתי ע"י הפעלת מתנדבות בשרות לאומי שיפעלו לשינוי חברתי, ערבות הדדית וצדק חברתי.

עמותת "חבור חדש" שמה דגש בכל תכניותיה על התנדבות, מנהיגות, העצמה ועשייה, תוך מתן הזדמנויות שונות לכל בוגרות תיכון המעוניינות בשרות לאומי.

העמותה היא א-פוליטית ללא כוונת רווח שפועלת בכל המגזרים אך אם שימת דגש מיוחד לאוכלוסיות ערביות, דרוזיות ובדואיות.

כמו כן האוכלוסיה החרדית, דתית וחילונית.

העמותה מעוינת לשמש אמצעי ליצירת שינויים חברתיים ובניית עתיד משותף טוב יותר לכלל אזרחי המדינה. אנו מאמנים שההתנדבות מצמצמת פערים סוציו – אקונומיים ומספקת קרש קפיצה לאוכלוסיות מוחלשות, מצמצמת דעות קדומות וגזענות ומטפחת במקומן חברה שוויונית.

לעמותת חבור חדש ולכל המתנדבות בשורותיה המשימות ברורות – להתנדב למען החברה שבתוכה הם חיים עם הפרט והכלל. לחזק את הזהות והישראליות של כל אחינו. כל אלה ועוד לעשות מתוך אהבת הבריות, מתוך הכרה ברורה שחביב אדם שנברא בצלם.

מר שלמה בקיש

יו"ר עמותת חיבור

דבר המנכ"לית

מצוות ההתנדבות והעזרה לזולת היא אחת מן המצוות הדומיננטיות בתוך תרי"ג המצוות שבתורה.
מי לנו גדול מהלל, נשיא ישראל, אשר ממנו נמשכה שושלת הנשיאות בישראל במשך דורות, אשר קבע: "ואהבת לרעך כמוך – "זו היא כל התורה, ואידך זיל גמור, והיתר לך ולמד."כל גדולי ישראל זכו למה שזכו בדורותיהם, בעיקר מתוך הליכותיהם והתנהגותם המקיימים הלכה למעשה דאגה וסיוע לגר ליתום לאלמנה לאביונים ובכלל לחלשים בחברה.
ההתנדבות נחוצה בעיקר כדי לשפר את השירותים קיימים על ידי התאמתם לאלו הזקוקים להם, או כדי ליצור שירותים חדשים שאין בכוח החברה להעניק אותם מסיבות ארגוניות או מטעמים תקציבים.
חברה בריאה מושתת על ערך הנתינה. בהתנדבות למען האחר אנו בונים את דור העתיד כך שיהיה דור איכותי יותר.
אחת ממטרות החינוך היא: "לטפח מעורבות בחיי החברה הישראלית, נכונות לקבל תפקידים ולמלאם מתוך מסירות ואחריות, רצון לעזרה הדדית, תרומה לקהילה.

מתנדבים יקרים,
אנו בעמותת חיבור חדש רואים בכם את חוסנה של החברה ומאמינים שלאור כלל הערכים הללו תפעלו מתוך תחושת שליחות ורצון לתרום

ויותר מאשר תיתנו – תקבלו
בהוקרה ובברכת יישר כח

ליאת חובב

מנכ"לית עמותת חיבור

איך מתחברים?

חיבור חדש מציע לכם להתחבר לשירות לאומי משמעותי מסוג חדש.

מעוניינים בשירות שמותאם אישית להעדפות וליכולות שלכם, הכולל סדנאות ופעילויות לפיתוח אישי ותעסוקתי ומלווה באנשי חינוך מקצועיים, מנוסים וקשובים? מלאו את פרטיכם האישיים והתחברו לחיבור חדש, שירות לאומי מסוג אחר.כפתור גלילה למעלה

חזרה למעלה