חזון ומטרות

החזון של עמותת חיבור חדש

עמותת 'חיבור חדש' תפעל להגברת מעורבו תחברתית, מנהיגות, חינוך, ערכים ורגישות חברתית לכל חלקי החברה הישראלית באמצעות פעילויות התנדבותיות ללא הבדלי דת גזע ומין.
לשירות הלאומי-אזרחי יש מקום נכבד וחשוב בהתפתחותם החינוכית של בני הנוער העומדים לאחר סיום הלימודים בתיכון בפני צומת משמעותי בו הם בוחרים את המסלול להמשך חייהם

01.מחויבות חינוכית

הקנית ערכים חינוכיים וחברתיים של דאגה לזולת ורגישות חברתית, וחיבור בין מגזרים שונים בחברה.

02.מחויבות חברתית

מתן תמיכה שמטרתה ליצור שוויון הזדמנויות בין המתנדבים השונים לאורך תקופת השירות.

דבר היו"ר  העמותה

חזון עמותת חיבור חדש הוא לסייע בבניית עתיד טוב יותר למדינת ישראל. מטרה זו ניתן להשיג ע"י הפעלת מתנדבות ומתנדבים בשרות הלאומי-אזרחי שיפעלו לשינוי חברתי מתוך ערבות הדדית ושאיפה לצדק חברתי.

עמותת "חיבור חדש" שמה לדגש בכל תוכניותיה את ערכי ההתנדבות, מנהיגות, העצמה ועשייה, תוך מתן הזדמנויות מגוונות לכל בוגרות ובוגרי תיכון המעוניינות ומעוניינים בשרות לאומי אזרחי.

העמותה היא א-פוליטית ,מוסד ללא כוונת רווח הפועלת בכל המגזרים והאוכלוסיות -ערביות, דרוזיות ובדואיות חרדיות, דתיות וחילוניות, תוך שאיפה לשימת דגש מהותי וחינוכי לשמור על ציביונן וערכיהן.

העמותה שואפת לשמש אמצעי ליצירת שינויים חברתיים ובניית עתיד משותף טוב יותר לכלל אזרחי המדינה. אנו מאמינים שההתנדבות מצמצמת פערים סוציו – אקונומיים ומשמשת "קרש קפיצה" לאוכלוסיות מוחלשות, מצמצמת דעות קדומות וגזענות ומטפחת במקומן חברה שוויונית.

לעמותת "חבור חדש" ולכל המתנדבות בשורותיה המשימות ברורות – להתנדב למען החברה שבתוכה הם חיים עם הפרט והכלל ולחזק את הזהות והישראליות. כל אלה ועוד נעשים מתוך אהבת הבריות, מתוך הכרה ברורה שחביב אדם שנברא בצלם.

שלמה בקיש
יו"ר עמותת "חיבור חדש"

דבר מנכ"ל  העמותה

תורת ישראל מצווה אותנו "ואהבת לרעך כמוך"(ויקרא י"ט, י"ח). על מצווה זו דייקו ודרשו – החל מהתנא הגדול ר' עקיבא וכל גדולי ישראל לאורך כל הדורות – על מנת להדגיש עד כמה היא חשובה וקיומית. הלל הזקן- נשיא ישראל, ביטא זאת במימרה המפורסמת "זו היא כל התורה כולה ואידך זיל גמור (והשאר צא ולמד)".

מצווה זו היא אוניברסלית  ומשותפת לכלל הדתות ולכלל האנושות – הצורך לסייע לפרט הנזקק ולחזק את החברה תוך קיום הערך של ערבות הדדית הוא יסוד בסיסי בקיומה של כל חברה וקהילה.

זו משימה שעומדת לנגד עינינו בבואנו להקים חברה ומדינה מתוקנת ולמשימה זו מתגייסים אלפי מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי אזרחי מכל המגזרים והעדות במדינת ישראל.

מייסדי מפעל השירות הלאומי ,אשר הוקם במדינת ישראל לפני למעלה מ- 50 שנה, ראו לנגד עיניהם חזון זה של ערבות הדדית תוך יצירת חיבורים חדשים בין אנשים, אוכלוסיות, קהילות וכל שאר מרכיבי החברה באמצעות הכלל היסודי של "ואהבת לרעך כמוך". הושטת היד למתן עזרה לזולת ממקום של אהבה הוא יסוד וסוד הייחודיות של מפעל השירות הלאומי -אזרחי.

עמותת "חיבור חדש" רואה את עצמה שותפה במימוש חזון זה מתוך מטרה לתת הזדמנות שווה לכל אזרח במדינה להיות שותף במימושו.

הנוער הנפלא במדינת ישראל מתגייס בסוף שנות העשרה לחייו למשימות לאומיות ובכך נותן ביטוי למחויבותו לחברה ולמדינה בטרם ידאג לעתידו האישי, בכך הוא מממש את החזון של "ואהבת לרעך כמוך" כחלק מהיסודות של אישיותו וחלקו כפרט בחברה.

"חיבור חדש" רואים חשיבות גדולה ושליחות ללוות את המתנדבים ולתת להם את המעטפת הנדרשת ברוח ובחומר- כל אחד ע"פ דתו ואמונתו – על מנת שמימוש החזון הזה אכן יבוא לידי ביטוי בפועל ויהי אבן יסוד בבואו אחר השירות לבנות את עתידו כחלק מהחברה בישראל.

יצחק לנגה
מנכ"ל

545 (1)

מבולבלת? לא יודעת איך להתחיל?

מחפשת שירות עם משמעות?

תני ליועצות ההכוונה שלנו לעזור לך!

דילוג לתוכן